דילוג לתוכן העמוד

התנועה לחופש המידע: לחשוף הפרוטוקולים מישיבות ועדת השרים לחקיקה

התנועה לחופש המידע מבקשת לחשוף את הפרוטוקולים מדיוני ועדת השרים לחקיקה. בבקשה למידע שהגישה התנועה למזכירות הממשלה מבקשת התנועה לפרסם גם כיצד הצביעו השרים בוועדה.

ועדת השרים לענייני חקיקה מחליטה על עמדת הממשלה בנוגע להצעות חוק פרטיות שמגישים חברי הכנסת. לוועדה כוח רב החלטותיה חורצות את גורלן של עשרות רבות של הצעות חוק.

הוועדה לא מפרסמת פרוטוקולים, ועבודתה מתנהלת בחשיכה. לציבור אין דרך לדעת מה היו עמדות השרים שהוצגו בוועדה, וכיצד הם הצביעו. אין גם דרך לדעת כמה שרים נוכחים בדיוני הוועדה ומי נעדר ממנה. גם הצעות חוק שנועדו להפוך את עבודת הוועדה לשקופה יותר, נדונו בה ובאופן לא מפתיע נדחו על ידה.

גם חברי הכנסת זוכים לקבל רק דיווח לאקוני על החלטת ועדת השרים בהצעת החוק שיזמו. במכתב ליועץ המשפטי מני מזוז, מבקשת ח"כ דליה איציק להעביר בצורה סדירה לחברי הכנסת את חוות הדעת המקצועיות שהוא מחבר בנוגע להצעות החוק הנדונות בוועדת השרים לחקיקה. "כידוע מדי שבוע דנה ועדת השרים בהצעות חקיקה העולות לאחר מכן לדיון ולהצבעה בכנסת. החלטת ועדת השרים בנוגע לתמיכתה או לאי תמיכתה בהצעות החוק נמסרת לחברי הכנסת בצורה לאקונית ללא פירוט השיקולים שנשקלו בדיון, וללא פירוט עמדת משרדי הממשלה ובכלל זה הגופים המקצועיים במשרד המשפטים", כתבה ח"כ איציק במכתבה ליועץ מזוז.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️