דילוג לתוכן העמוד

התנועה לחופש המידע: לפרסם את פרטי ההסדר שגובש בין ערוץ 10 לאוצר

התנועה לחופש המידע פנתה למשרד האוצר כדי שיפרסם את פרטי ההסדר שגובש עם בעלי ערוץ 10. "ערוץ 10, וכל ערוץ תקשורת, הם נכס של הציבור", אמר מנכ"ל התנועה רועי פלד, "ולכן יש עניין ציבורי עצום באופן התנהלותו. כאשר משרד האוצר נושא ונותן עם בעלי הערוץ הוא עושה זאת בשם הציבור ולציבור יש זכות לדעת מה ההסכמות שגובשו בשמו. האינטרס של בעלי הערוץ ברור, אבל ישנן קבוצות נוספות שגם הן בעלות אינטרס לגיטימי בערוץ כמו שחקנים, תסריטאים, מפיקים, במאים – וגם הצופים".

בעבר עתרה התנועה לבית המשפט וביקשה לחשוף את כתבי הזיכיון של זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת. התנועה גם פנתה לרשות השנייה בדרישה לחשוף את כתב הזיכיון של ערוץ 10.

על פי הפרסומים בתקשורת בעלי הערוץ ישלמו 10 מיליון דולר ויזכו לדחיית חובותיהם בסך 35 מיליון שקל עד 2012 או עד לקבלת הרישיון מהמדינה. לא ברור מפרטי ההסדר שפורסמו בתקשורת, אם הערוץ ישלם את חובות התוכן שצבר בסך כ-103מיליון דולר. ארגוני היוצרים איימו כי יעתרו לבג"ץ אם יתברר כי ההסדר לא ראוי.

איגוד הבמאים והתסריטאים הפנה גם הוא קריאה לפרסם את ההסדר המלא בין האוצר לבעלי ערוץ 10. "רק שזיפת ההסדר באור השמש תאפשר לציבור לוודא שערוץ 10 אינו מקבל הקלות תוכן בלתי סבירות ובלתי ראויות במסגרת הארכת זיכיונו… קיימת חשיבות רבה בפרסום מוקדם של הסכמים בהם מעורבים גורמי השלטון, ואשר נוגעים לעניינים בעלי חשיבות ציבורית ראשונה במעלה. פרסום ההסכם הינו בגדר מידע על מערכות פרלמנטריות, שלטוניות ופוליטיות המתקשרות בהסכמים הנוגעים לכספי ציבור. הפרסום המוקדם הינו וראוי שיהיה תנאי לכל הסדר הנוגע בעניינים בעלי חשיבות ציבורית, כאמור", נאמר בהודעת האיגוד.

על המרוויחים והמפסידים מההסדר המתגבש עם ערוץ 10

פניית איגוד הבמאים והתסריטאים ליועץ המשפטי לממשלה

"גלובס" מדווח על מה שנכלל בטיוטת ההסכם המתגבש

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️