דילוג לתוכן העמוד

התנועה לחופש המידע לשר לפיד: פרסם את הפרוטוקולים המלאים של עדת ששינסקי 2

פניית התנועה לשר האוצר

לידיעה של תומר גנון ב"כלכליסט"

התנועה לחופש המידע פנתה לשר האוצר, יאיר לפיד, בדרישה לפרסם פרוטוקולים מלאים עם שמות הדוברים מדיוני הוועדה לקביעת חלק המדינה במשאבי הטבע (ששינסקי 2). כאשר החלה הועדה את עבודתה, אמר היו"ר, פרופ' איתן ששינסקי, כי הוועדה תפרסם לעיון הציבור את דיוניה. אלא שכבר בישיבתה הראשונה של הוועדה הוחלט כי במקום תמלילי הדיונים יפורסמו רק סיכומים ללא שמות הדוברים. זאת בשונה מהפרוטוקול שפרסמה למשל ועדת צמח, שעסקה במדיניות הממשלה בנושא משק הגז הטבעי.

"השינוי בגישת הוועדה בכל הקשור לעריכת ופרסום הפרוטוקולים, אינו ברור ומעורר תמיהות באשר לשיקולים שעמדו מאחורי שינוי זה", כתבה מנכ"לית התנועה לחופש המידע, עו"ד אלונה וינוגרד. "מדובר בהחלטה שפוגעת ביסודות המינהל התקין ובמחויבות השלטון בשקיפות ובנאמנות לטובת הציבור באופן מלא". עו"ד וינוגרד הוסיפה כי: "התנהלות זו תוביל לכך שהציבור או מי מטעמו לעולם לא יוכל ללמוד מה קרה בחדרי הוועדה לאחר שהדלת נסגרה (…) לא ייתכן שוועדה שקמה לבחון סוגיות כה דרמטיות תפעל במחשכים".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה ל"כלכליסט": "ועדת ששינסקי 2 פועלת על פי סטנדרטים של שקיפות ובקרה. תכני הישיבות והחומר המוצג לחברי הוועדה מפורסמים באתר הוועדה בסמוך לסיום הדיון. לאחר שהחומרים מועלים לאתר, לציבור ישנה אפשרות למסור את הערותיו בזמן אמת דרך תיבת דואר אלקטרוני המיועדת לכך. כמו כן, הוחלט כי השימועים הציבוריים שתקיים הוועדה ישודרו בשידור חי בערוץ אינטרנטי פתוח לכלל הציבור".

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️