דילוג לתוכן העמוד

ועדת השרים לחקיקה רוצה להמשיך לפעול במחשכים – הכשילה הצעת החוק להפוך את עבודתה לשקופה

חברי ועדת השרים לענייני חקיקה לא רוצים שנדע איך הם מצביעים. הוועדה הפילה את הצעת החוק שהגיש חבר הכנסת ניצן הורוביץ ממרצ וקבוצת חברי כנסת, שדרשה שקיפות בהכרעות וועדת השרים. על פי הצעת החוק, ייחשפו הצבעותיהם של השרים בוועדה, היא תחויב לערוך פרוטוקול ולאפשר לחבר הכנסת שהצעתו נדונה בוועדה להציגה בפני חבריה.

ועדת השרים לחקיקה היא גוף המורכב מ-13 נציגי הממשלה, המצביעים על כל הצעת חוק שמגיש חבר כנסת ומחליטים האם לתמוך בה או להתנגד. החלטה שמקבלת ועדת השרים מחייבת את כל חברי הקואליציה. וכך למעשה הוועדה היא המקום שבו מוכרע גורלן של הצעות החוק.

בעקבות ההחלטה שקיבלה הוועדה לא יהיה ניתן לדעת, לדוגמה, אם שר מסוים הצביע נגד הבטחה שנתן לציבור במהלך קמפיין הבחירות.

ההצבעה הוכרעה לאחר ששבעה שרים התנגדו להצעה בעוד ששלושה תמכו (לא כל 13 חברי הוועדה נכחו בדיון). שרי הבית היהודי, אורי אריאל ואורי אורבך, וכן שרת המשפטים לבני תמכו בהצעה. כל יתר השרים מיש עתיד והליכוד ביתנו שנכחו בישיבה: יאיר לפיד, יאיר שמיר, לימור לבנת, יצחק אהרונוביץ', גדעון סער ומאיר כהן – הצביעו נגד. השרה יעל גרמן יצאה לפני ההצבעה.

ואולם, בינתיים הודיעה השרה לימור לבנת שהיא מצטרפת לשרה ציפי לבני ומפרסמת את הצבעותיה בוועדה.

שרי יש עתיד מנעו שקיפות – לדיווח בוואלה על ההצבעה בוועדת השרים לחקיקה

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️