דילוג לתוכן העמוד

נתניהו בתשובה לפניית התנועה: לא נחיל שקיפות על ועדת השרים לחקיקה

פניית התנועה לראש הממשלה

 

לכבוד

ראש הממשלה,                                                  עו"ד אביחי מנדנבליט

ח"כ בנימין נתניהו                                            מזכיר הממשלה

ירושלים.                                                           ירושלים.

שלום רב,

הנדון: שקיפות ועדת שרים לענייני חקיקה

משנת 2009 פועלת התנועה לחופש המידע לקידום השקיפות בוועדת שרים לענייני חקיקה. אין ספק, שאין צורך להכביר מילים על חשיבות הוועדה ועל השפעתה המכרעת על קידומם של הליכי חקיקה.

לאחרונה פורסם בתקשורת, שעל פי מכתב ששיגרה היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, אופן הצבעת השרים בוועדה לא יפורסם ויתרה מכך מהדברים עולה, כי הנושא לא עתיד לעלות להחלטת ממשלה כלל. כידוע, בעבר היתה מחלוקת האם שקיפות הוועדה נתונה בידי ראש הוועדה או שמא נדרש שינוי תקנון הממשלה. גם אם נקבל את הטענה לפיה המהלך לשינוי נתון בידיה של מליאת הממשלה, לא ניתן להבין מדוע, הנושא לא עולה כבר חודשים ארוכים על סדר יומה של הממשלה.

שקיפות ועדת שרים לענייני חקיקה היא נושא, שעולה שוב ושוב לראש סדר היום הציבורי משך תקופה ארוכה. מלבד התנועה לחופש המידע, ארגונים חברתיים רבים שבים ומזכירים את חשיבות שקיפות הוועדה. לא ניתן לקבל התנהלות לפיה, מתעלמים מהדרישה הציבורית להחלת חובות השקיפות והדיווחיות של הוועדה ולא מעלים את הנושא בישיבת הממשלה.

מן הראוי, שהנושא יובא לדיון והחלטה בישיבת הממשלה, בכדי שהציבור יוכל סוף סוף להבין את עמדות השרים וראש הממשלה בנושא. לפיכך, אנו קוראים לכם לפעול להבאת הנושא להחלטת הממשלה בהקדם.

בכבוד רב,

אלונה וינוגרד, עו"ד

מנכ"לית

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️