דילוג לתוכן העמוד

בקשות מידע שהגישה התנועה חושפות: כמה עלו הקמפיינים הציבוריים של משרדי הממשלה

צוות התנועה פנה ל–16 רשויות, רובן משרדי ממשלה, במשך כמעט ארבעה חודשים כדי לקבל מידע על עלויות הקמפיינים הפרסומיים שהן יזמו. מרבית הגופים השיבו על הבקשה, אך יש כאלה, כמו משרד ראש הממשלה והמשרד לשירותי דת, שאף שחלף מניין הימים החוקי לתשובה — טרם השיבו.
אנחנו סבורים שהמידע על עלויותיהם של הקמפיינים שיוזמים המשרדים הממשלתיים אמור להיות שקוף. לדעתנו המשרדים צריכים לפרסם באופן יזום ושוטף את המידע הזה, הרי הקמפיינים הללו שעולים מיליוני שקלים מומנים מכספי הציבור ולכן יש לנו זכות להיחשף לסכומים הללו.
מנכ"לית התנועה, עו"ד אלונה וינוגרד סבורה כי הקמפיינים הגדולים, כמו הקמפיין של משרד התחבורה לעידוד השימוש בתחבורה הציבורית, מעוררים שאלות רבות "במיוחד מול הקמפיינים הקטנים יותר אך אולי חשובים לא פחות, כמו זה של המאבק באלימות. גם אם נסכים שקמפיין ציבורי הוא דרך לגיטימית להעביר מידע לציבור, נשאלת שאלה של מידתיות, ונדמה שיש משרדים שחצו את קו המידתיות והוציאו סכומים בלתי סבירים לצורכי פרסום".

המידע שקיבלנו ממשרדי הממשלה

נתי טוקר מדה מרקר עבר על החומר שקיבלנו. הנה הכתבה שכתב

עלויות קמפיינים

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️