דילוג לתוכן העמוד

ה"קופה הקטנה" נפתחת – בעקבות פניית התנועה נחשפת רשימת ספקים חיצוניים של משרדי הממשלה

פנינו למשרדי הממשלה וביקשנו את רשימת הספקים שלהם ופרטי ההתקשרות עמם. אנחנו מאמינים שהמידע הזה חייב להיות נגיש לציבור, ללא צורך בהגשת בקשת מידע. בעקבות הפנייה, החליטה היחידה הממשלתית לחופש המידע להכריז על מהפכה בתחום ויזמה פנייה למחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים בכדי שזו תגבש הנחייה מחייבת ומסודרת בנושא. ההנחיה החדשה בנושא הופצה וכעת יחויבו משרדי הממשלה למסור את המידע הרלוונטי, והוא יעלה יעלה לאתר הממשלתי לעיון הציבור.

לאט לאט מתחילים במשרדי הממשלה להפנים את ההנחיה ולמלא אחריה. עד כה כשישה משרדים פרסמו מידע על התקשרויות באתר היחידה הממשלתית לחופש המידע.

בקשת המידע שהגשנו למשרדי הממשלה

המידע שקיבלנו ממשרדי הממשלה

הערה חשובה: באתרנו מפרסם מידע שנמסר ממשרדי הממשלה, בדיוק כפי שהתקבל מהם. אנו עושים כמיטב יכולתנו להבטיח שלא יעלה לאתר מידע שיש בפרסומו משום פגיעה בזכויות הפרט. אם אתם סבורים שבכל זאת עלה באתר מידע כזה, אנא עדכנו אותנו למייל הזה: info@meida.org.il

* בעקבות פרסום רשימות הספקים פנו אלינו כמה משרדי ממשלה וטענו שהמידע שהעבירו לנו שגוי או לא מדויק בחלקו וביקשו להעביר לנו רשימה מתוקנת. הנה הקבצים – המעודכנים, לטענתם.

והיו גם לא מעט משרדים שהחליטו לא למסור לנו את המידע, או פשוט התעלמו מפנייתינו. ואלה הם: המשרד להגנת הסביבה, הגנת העורף, ירושלים והתפוצות, כלכלה, שירותי דת, ענייני מודיעין ואסטרטגיה, ראש הממשלה, תחבורה, שת"פ אזורי ורווחה.

הנה מכתב אחד לדוגמה: מכתב הסירוב שקיבלנו ממשרד הכלכלה

רשימה (חלקית) של פרסומים בתקשורת

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️