דילוג לתוכן העמוד

בעקבות עתירת התנועה נאלץ נתניהו לחשוף לראשונה את תקציב מעון ראש הממשלה ל-2012

כמה משלמת המדינה על מים, ניקיונות ונרות ריחניים, בבתים של ראש הממשלה בקיסריה ובירושלים? בעקבות עתירת התנועה לחופש המידע, נחשף חשבון ההוצאות של מעון ראש הממשלה. במאי 2013 הגשנו את העתירה – באמצעות עורך הדין עופר דורון. בעתירה ביקשנו לקבל את תקציב מעון ראש הממשלה. מיד לאחר הגשת העתירה התקבל מידע חלקי הכולל טבלה כללית שמפרטת את הוצאות המעון. החלטנו להמשיך את ההליך המשפטי עד לקבלת מידע מפורט יותר. השבוע התקבל קובץ אקסל רב סעיפים ומפורט למדי.

"המידע שהגיע בדבר הוצאות מעון ראש הממשלה לא הגיע ברמת הפירוט לה היינו מצפים. אנו תקווה שבעקבות המהלך שהובילה התנועה יימסרו, באופן יזום, נתונים נוספים. התנועה לחופש המידע מקווה שהמהלך לקבלת פירוט אודות הוצאות מעון ראש הממשלה, יעלה לסדר היום הציבורי את החשיבות בדבר הציפייה להתנהלות שקופה מצד נבחרי הציבור", אומרת עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, "התנהלות זו כוללת גם הוצאות שממומנות על ידי הציבור במסגרת תפקידם הציבורי, וגם את פרסום לוחות הזמנים של הנבחרים בארץ או כשהם בתפקיד ציבורי בחו"ל", הוסיפה וינוגרד, "רק חובת דיווחיות גבוהה תבטיח מניעת מקרים של שחיתות ואי סדרים. זו הציפייה שלנו מנבחרינו, ואנו תקוה שלא נזדקק לבקשות חופש מידע דומות בעתיד בכדי להגשים מטרות אלה".

"עתירות משפטיות לפי חוק חופש המידע נועדו לברר שאלות אמיתיות בנוגע ליחס בין זכות הציבור לדעת לבין אינטרסים אחרים כגון הזכות לפרטיות, בטחון המדינה", אומר עו"ד עופר דורון, "במקרה זה, נדרש הליך משפטי רק בשל העובדה שמשרד ראש הממשלה התעלם מדרישה בסיסית לקבלת מידע, שאמור להיות חשוף לציבור באופן יזום על ידי הרשות עצמה. נותר לקוות שבפעם הבאה לא נזדקק להליך משפטי לקבלת מידע בסיסי מעין זה".

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️