דילוג לתוכן העמוד

בית המשפט: פרסום שמות המשתתפים בארוחת ליל הסדר בבית השגריר בוושינגטון יפגע ביחסי החוץ של ישראל

לפסק הדין של דוד מינץ, שופט בית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים

ברק רביד, הכתב המדיני של עיתון "הארץ", רצה לדעת מי הוזמן לארוחת ליל הסדר השני בביתו של שגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר, שנערכה אשתקד. אירוע שאורח הכבוד בו היה שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי.

"כמה ימים אחרי ליל הסדר פניתי לדובר שגרירות ישראל בוושינגטון, אהרון שגיא, וביקשתי לקבל פרטים על האירוע. מי הוזמן, מה אכלו ועל מה ריכלו מסביב לשולחן החג. חשבתי שזה יכול להיות פוסט חביב… אלא שדי מהר הבנתי שאני לא הולך לקבל בקלות את המידע שביקשתי, מה שרק עורר את עוד יותר את סקרנותי. מדוע השגריר דרמר לא מעוניין לחשוף את משתתפי הארוחה? מה היה לו להסתיר בליל הסדר מלבד האפיקומן? אולי יש כאן סיפור", כתב רביד בפייסבוק שלו.

אחרי שגם בקשת מידע שהגיש רביד לא נענתה, החליט רביד ועיתונו לעתור לבית המשפט בבקשה לחשוף את רשימת המשתתפים והקריטריונים שלפיהם הוזמנו, תוכן הנאומים ועלות האירוע.

המדינה טענה כי מסירת המידע תפגע ביחסי החוץ שלה. לא פחות. ואף הציעה לבית המשפט להמשיך ולהסביר לו את חשיבות החשאיות לניהול הדיפלומטיה, בדלתיים סגורות כמובן. בית המשפט מיהר להשתכנע, ודחה את העתירה.

3 תגובות בנוגע ל“בית המשפט: פרסום שמות המשתתפים בארוחת ליל הסדר בבית השגריר בוושינגטון יפגע ביחסי החוץ של ישראל”

 • בטטה בתאריך 18 באפריל, 2015 בשעה 10:51

  הגיע הזמן שהציבור הליברלי יבין שמעכרת המשפח היא חלק מהבעיה ולא הפתרון.
  את המאבק יש לנהל בארץ ובחול בזירת דעת הקהל זה קשה מאוד מאוד אבל זו הדרך היחידה.

 • אליעזר מלחי בתאריך 19 באפריל, 2015 בשעה 0:19

  הנה פרטים ביוגרפיים אחדים על השופט מינץ שיש בהם כדי להסביר מדוע פסק כפי שפסק בעתירת ברק רביד. מינץ למד במדרשית הדתית "נועם" בפרדס חנה. בצבא שירת במסגרת ישיבת הסדר בגוש עציון שבגדה המערבית הכבושה. למד לקראת לימודי הסמכה לרבנות במכון אריאל שבירושלים. מתגורר בהתנחבלות הדתית "דולב", גם היא בגדה המערבית הכבושה, כ-6 ק"מ מראמאללה.
  enough said.

 • אוברי סלומון בתאריך 19 באפריל, 2015 בשעה 0:35

  פירסום שמות המשתתפים בארוחת ליל הסדר בבית השגריר בוושינגטון יפגע ביחסי החוץ של ישראל? איזו בדיחה! מה שיפגע, פוגע ופגע ביחסי החוץ של ישראל הוא נער השליחויות של שקרניהו, ה"שגריר" רון דרמר.

אתם מוזמנים להגיב

אנא שמרו על שפה נאותה. המערכת שומרת לעצמה את הזכות לא לאשר תגובות שאינן עומדות בכללי האתר.