דילוג לתוכן העמוד

בית המשפט: פרסום שמות המשתתפים בארוחת ליל הסדר בבית השגריר בוושינגטון יפגע ביחסי החוץ של ישראל

לפסק הדין של דוד מינץ, שופט בית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים

ברק רביד, הכתב המדיני של עיתון "הארץ", רצה לדעת מי הוזמן לארוחת ליל הסדר השני בביתו של שגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר, שנערכה אשתקד. אירוע שאורח הכבוד בו היה שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי.

"כמה ימים אחרי ליל הסדר פניתי לדובר שגרירות ישראל בוושינגטון, אהרון שגיא, וביקשתי לקבל פרטים על האירוע. מי הוזמן, מה אכלו ועל מה ריכלו מסביב לשולחן החג. חשבתי שזה יכול להיות פוסט חביב… אלא שדי מהר הבנתי שאני לא הולך לקבל בקלות את המידע שביקשתי, מה שרק עורר את עוד יותר את סקרנותי. מדוע השגריר דרמר לא מעוניין לחשוף את משתתפי הארוחה? מה היה לו להסתיר בליל הסדר מלבד האפיקומן? אולי יש כאן סיפור", כתב רביד בפייסבוק שלו.

אחרי שגם בקשת מידע שהגיש רביד לא נענתה, החליט רביד ועיתונו לעתור לבית המשפט בבקשה לחשוף את רשימת המשתתפים והקריטריונים שלפיהם הוזמנו, תוכן הנאומים ועלות האירוע.

המדינה טענה כי מסירת המידע תפגע ביחסי החוץ שלה. לא פחות. ואף הציעה לבית המשפט להמשיך ולהסביר לו את חשיבות החשאיות לניהול הדיפלומטיה, בדלתיים סגורות כמובן. בית המשפט מיהר להשתכנע, ודחה את העתירה.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️