דילוג לתוכן העמוד

מקום חמישי בדירוג 100 המשפיעים של דה מרקר: התנועה לחופש המידע וארגונים מהחברה האזרחית

רשימת 100 המשפיעים

התנועה לחופש המידע וארגונים מהחברה האזרחית דורגו במקום החמישי ברשימת 100 המשפיעים שערכו במגזין דה מרקר. "הארגונים החברתיים מובילים את המאבקים החברתיים המשמעותיים ביותר בישראל", הסבירו בדה מרקר את הבחירה. ביחד עם התנועה לחופש המידע נבחרו גם עמותת ידיד, המשמר האזרחי, כנסת פתוחה – הסדנא לידע, מכון אדוה, מוסד שמואל נאמן, מכון טאוב, המכון הישראלי לתכנון כלכלי, המכון הישראלי לדמוקרטיה, מכון מולד, פורם קהלת, המרכז הישראלי להעצמת האזרח, מכון אהרן למדיניות חברתית, מכון שלם ועמותת סיכוי.

כך נכתב על התנועה לחופש המידע: "גוף משפיע אחר המציע מידע לצד עשייה הוא התנועה לחופש המידע שהקימו העיתונאי רביב דרוקר, ד"ר יובל קרניאל ופרופ' יורם רבין. השלושה הקימו גוף שמטרתו לדרוש מגופים ציבוריים לממש את חוק חופש המידע ולפרסם מידע ציבורי, בין היתר באמצעות הגשת עתירות משפטיות אם המידע לא משוחרר. התנועה בהנהגתה של המנכלית הקודמת, עו"ד אלונה וינוגרד, נהפכה לאיימת משרדי הממשלה וגופים ציבוריים אחרים, והם חושפים מידע בהיקף שלא היה כמוהו בעבר. כך למד הציבור על הוצאות בית ראש הממשלה, על רשימות הספקים של המשרדים השונים ועל הוצאות המדינה להטובת לפקידים ונבחרי ציבור שפרשו מזמן, ומידע מגוון נוסף".

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️