דילוג לתוכן העמוד

התנועה חושפת: מאילו אוניברסיטאות ומכללות מגיעים רוב המתמחים בפרקליטות

המידע שקיבלנו מהפרקליטות:
מתמחים בפרקליטות: חלק ראשון

חלק שני

כתבה של אפרת נוימן בדה מרקר

איפה כדאי ללמוד משפטים כדי להתקבל להתמחות בפרקליטות? ומה המגד והמוצא של המתמחים – בקשת מידע שהגשנו למשרד המשפטים מספקת תשובה לשאלה הזאת. הבקשה הוגשה באמצעות הקליניקה לחופש המידע בבית הספר למשפטים במכללה למינהל, והנתונים שקיבלנו מתייחסים לכ-926 מתמחים ב-2013–2015.

מתברר שרוב המתמחים הן מתמחות (60%) נשים. הרוב המוחלט הם יהודים, רק 77 מהמתמחים היו ערבים, דרוזים או צ'רקסים. עוד עולה מהנתונים כי מספר המתמחים הגבוה ביותר הוא מהאוניברסיטה העברית (146) ומבר־אילן (135). אחריהן מופיעים ברשימה המרכז הבינתחומי הרצליה (120), הקריה האקדמית אונו (104) והמכללה למינהל (89). אוניברסיטאות תל אביב וחיפה תרמו כל אחת "רק" 73 מתמחים במשך התקופה שנבדקה. מכיוון שאין מידע לגבי מספר הבקשות להתמחות מכל מוסד, אי־אפשר לדעת כמה סטודנטים ביקשו להתמחות בפרקליטות – אך המספר הנמוך יחסית של מתמחים שהגיעו מאוניברסיטאות תל אביב וחיפה יכול להעיד שחלק מבוגריהן מעדיפים מלכתחילה את המשרדים הגדולים, ולא את שירות המדינה.

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️