דילוג לתוכן העמוד

התנועה לביהמ"ש: הורה לכנסת לפרסם את רשימת האנשים שיש להם אישור כניסה למשכן

התנועה לחופש המידע והעיתונאי תומר אביטל עתרו לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה לקבל את רשימת מקבלי אישורי הכניסה למשכן, כולל עם רכב, וכן את רשימת האנשים שמהם נשללו אישורי כניסה קבועים. את העתירה הגישה היועצת המשפטית של התנועה, עו"ד רחלי אדרי, לאחר שהכנסת סירבה לבקשת התנועה לפרסם את רשימת בעלי ההיתרים. את הסירוב נימקו בכנסת בחשש לפגיעה בביטחון. לא פחות.

"מצב דברים זה מעלה חשש שהסירוב הגורף שניתן למסירת כל המידע ניתן כלאחר יד ובלא שנערכה בחינה מהותית של זכות הציבור למידע הקונקרטי אל מול טענת הפגיעה האפשרית באינטרסים מוגנים ותוך בחינת הנושא תוך שימת לב לעבודה המהותית שמידע זה נמסר בעבר", נכתב בעתירה שהגשנו.

בשנת 2007 פנינו לכנסת בבקשה דומה, ביחד עם העיתונאי עמית סגל, ואף נאלצנו לעתור לבית המשפט בעניין. בעקבות העתירה, פרסמה הכנסת את המידע שביקשנו. ואולם, למרבה הצער, נראה שבכנסת לא הפנימו שהמידע הזה חייב להתפרסם להיות חשוף לעיון הציבור. אגב, לא המצאנו כלום. כך נוהג לעשות כבר שנים הבית הלבן.

תגובת הכנסת לבקשת המידע שלנו:

 

ידיעה על העתירה בדה מרקר

ידיעה בוואלה על העתירה

 

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️