דילוג לתוכן העמוד

הישג גדול לתנועה: המדינה החלה לפרסם את ההתקשרויות שלה עם ספקים

לא בכל יום חלום שחלמנו מתגשם. לא בכל יום המדינה מפסיקה להיאבק בנו ומגבשת נוהל שמחייב אותה למסור מידע. לא בכל יום השקיפות שדרשנו הופכת למציאות שמשנה את הרגלי הבזבוז של כספי ציבור. אבל היום זה הגיע. כשמשרדי הממשלה החלו לפרסם את ההתקשרויות שלהם עם ספקים.
זה התחיל בהמון המון בקשות שהגשנו למשרדי הממשלה ולכל רשות אפשרית כדי שיפרסמו את רשימות הספקים ואת פרטי ההתקשרות עמם. זה המשיך בהמון סירובים, כולל זה של משרד האוצר שאילץ אותנו לעתור לבית המשפט, שהורה לו למסור לנו את המידע.

אחר כך נאלצנו להמתין חודשים ארוכים כדי שהמדינה תואיל סוף סוף לגבש את הנוהל שהבטיחה, ולהוכיח לנו שהיא הפנימה את העיקרון הבסיסי שזכותנו לקבל מידע מלא על ההתנהלות הכספית שלה. אבל יש סוף טוב, ואתם מוזמנים לעקוב אחרי המידע שמתפרסם באתר באתר היחידה לחופש המידע

אנחנו מאמינים שפרסום מידע – בעיקר כזה הנוגע להוצאת כספי ציבור על סעיפים שונים – עשוי להזכיר לפוליטיקאים כי הם אלה הכפופים לציבור, ולא להיפך.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️