דילוג לתוכן העמוד

העליון ביטל את פסק הדין המחייב את נתניהו לחשוף את שיחותיו עם הבעלים והעורך של "ישראל היום"

 

בית-המשפט העליון ביטל את פסק הדין של המחוזי שהורה לראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר נתונים על שיחותיו עם עורך "ישראל היום" עמוס רגב ועם מייסד ומממן העיתון שלדון אדלסון. שופטי העליון, מרים נאור, אליקים רובינשטיין וסלים ג'ובראן, קיבלו את עמדת באי-כוחם של רגב ואדלסון והחזירו את הדיון למחוזי תוך הנחיה לצרף את עורך העיתון ומייסדו להליך המשפטי.

"אנו סבורים כי נפלה תקלה בדרך הדיונית אותה נקט בית-המשפט לעניינים מינהליים", כתבה נשיאת העליון השופטת נאור בפסק הדין. "על בית-המשפט לעניינים מינהליים היה לאפשר לאדלסון ולרגב לשטוח את טענותיהם בדרך שתיקבע על-ידי בית-המשפט, בטרם מתן פסק הדין".
כזכור, דרוקר ביקש מלשכת נתניהו מידע על מועדי שיחות הטלפון שנערכו בין ראש הממשלה

לאדלסון ולרגב וביוזמת מי הן נערכו. המחוזי קבע שהמידע יתפרסם, אך העליון שדן בערעור של השניים קבע כי על המחוזי לשמוע את השגותיהם, ואז לקבוע האם יש לפרסם את המידע.
נמשיך לעקוב בעניין.

מה לא עושים כדי להימנע ממסירת מידע? שלדון אדלסון למשל טען בבית המשפט שהוא בכלל לא הבעלים של "ישראל היום", הוא רק קרוב משפחה של הבעלים, ושהוא גם לא "איש תקשורת", ובאופן כללי הוא לא מי שאנחנו חושבים – כך בערך טען בא כוחו בערעור שהגיש על החלטת המחוזי לחייב את משרד ראש הממשלה להעביר לידי חדשות 10 והעיתונאי רביב דרוקר את פירוט מועדי שיחות הטלפון בין אדלסון ועורך "ישראל היום" עמוס רגב לבין בנימין נתניהו.

דרוקר חשב כי לציבור יש עניין לדעת אם בנימין נתניהו מתקשר מדי ערב אל רגב ומשוחח עימו זמן קצר לפני ירידת העיתון לדפוס. אז הוא הגיש ללשכת נתניהו בקשת מידע בעניין. בית המשפט המחוזי פסק לטובתו, אלא שמאז אדלסון עושה כל מה שאפשר כדי למשוך זמן בבתי משפט. ניאלץ להתאזר בסבלנות עד לסיום הסאגה הזאת.

אורן פרסיקו סוקר את הפרשה באתר "העין השביעית"

רביב דרוקר מפרשן בבלוג שלו

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️