דילוג לתוכן העמוד

תורמים לתנועה, תורמים לדמוקרטיה

תורמים לתנועה, תורמים לדמוקרטיה


התנועה לחופש המידע

תרמו עכשיו
אתה יכול לעזור להגן על הדמוקרטיה הישראלית. את יכולה לשמור על חופש הביטוי והשיח הציבורי מפני אלה המנסים לצמצם אותם.

התנועה לחופש המידע צריכה אותך היום, בשביל ישראל טובה יותר מחר – ולתמיד.

מאז שנת 2004 התנועה לחופש המידע פועלת לקידום השקיפות ורושמת הישגים במאבק להפוך את השלטון והרשויות בישראל לשקופים יותר, ולאלץ את הפוליטיקאים לתת דין וחשבון על מעשיהם.

הבאנו את משרדי הממשלה לחשוף בפני הציבור את ההתקשרויות שלהם, בשווי מיליארדי שקלים, עם ספקים. חשפנו את ההוצאות הראוותניות והפרטיות במעונות ראש הממשלה ואת הסתרת המידע על עמותות ימין קיצוני. הובלנו מאבק להחלת חוק חופש המידע על החטיבה להתיישבות וכך השגנו את תקציבה. הובלנו הליך שבסופו הוחל החוק על אוניברסיטאות; שחררנו מידע על נזקים שנגרמו על ידי מוהלים ועל הטיפול השערורייתי של הרבנות הראשית במקרים אלה; חשפנו הסדרי ניגוד עניינים של פקידים בכירים; אילצנו את רשות המסים לפרסם את הסדרי כופר המס עם מעלימי מס; נלחמנו לשקיפות במידע על איכות השירות במערכות הבריאות והחינוך, ואלה רק דוגמאות מעטות מתוך אלפי בקשות חופש מידע ומעל 80 עתירות שיותר מ-80% מהן הסתיימו בניצחוננו.

והיד עוד נטויה

בצוות מצומצם ונחוש בשיתוף פעולה עם מתנדבים וסטודנטים בקליניקות של התנועה במכללה למינהל ובמרכז הבינתחומי, אנחנו שועטים קדימה, מחזקים את הציבור ומניעים אותו לדרוש את המידע המגיע לו. אנחנו ממשיכים לעזור לעשרות עיתונאים לחשוף פרשיות שחיתות ובזבוז כספי ציבור ולסייע לארגונים חברתיים לקדם את מאבקיהם. בחודשים הקרובים אנחנו מתכוונים לחשוף מידע הקשור להסכמי המדינה עם נובל אנרג'י, אישור ספרי לימוד במשרד החינוך, התנהלות עיריות ורשויות מקומיות ועוד ועוד.

אנחנו מחכים לשמוע גם את הרעיונות שלכם ושלכן.

כדי שנוכל להמשיך לפעול באותו הקצב, ואף להגביר את הפעילות, אנחנו זקוקים לעזרתך. התנועה מתקיימת מתרומות בלבד, וכמובן שללא תמיכות של רשויות ממלכתיות.