דילוג לתוכן העמוד

בעקבות מאבק של התנועה – משרד התרבות מפרסם את דו"ח הוועדה שבחנה את חוק הספרים

שרת התרבות, מירי רגב, מעוניינת לבטל את חוק הספרים בהליך חקיקה מהיר, אך מסרבת לפרסם את דו"ח הוועדה המיוחדת שמינתה לבחינת החוק. הדו"ח של הוועדה הציבורית הושלם במארס אך לא פורסם מעולם לציבור. בעקבות פניית התנועה ופנייה מקבילה שהגישה חברת הכנסת תמר זנדברג השיב משרד התרבות כך: "מבדיקה שנערכה ולאחר התייעצות עם הלשכה המשפטית, התחוור כי בקשתך תחייב אגרת טיפול בסכום כולל העולה על סכום ההתחייבות שנקבע בתקנות, זאת בשל היקפו של המידע המבוקש והצורך במעבר על הפרוטוקולים, הכשרתם לפרסום פומבי על פי סייגים של חוק חופש המידע, פניות לצג ג' ובחינת התנגדויות למסירת המידע. מדובר בעשרות שעות של עבודה, כך שהעלות המשוערת של אגרות הטיפול מוערכת על ידינו בשלב זה לכל הפחות ב-5,000 שקל. אציין כי מדובר בעלות משוערת בלבד וכי החיוב הסופי יתבצע בהתבסס על השעות שיושקעו בפועל ועל עלות ההפקה שתבוצע בפועל".

בעקבות תשובת המשרד הוצאנו מכתב לחברי ועדת החינוך לקראת הדיון בהצעת החוק, ובו דרשנו לפרסם לאלתר את הדו"ח. "לא יתכן שמידע חיוני העומד בבסיס החלטת הממשלה, לא יימסר לחברי הכנסת, לא יועבר לעיון הציבור ולא ייחשף", כתבנו להם.

לשמחתנו הלחץ עזר, ושעות ספורות לפני הדיון בוועדה בהצעת החוק, פורסם דו"ח ועדת הבדיקה. עם זאת, הדו"ח שנמסר לפרסום הינו דו"ח מקוצר. אנו נמשיך להיאבק על פרסומו של הדו"ח המלא.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️