דילוג לתוכן העמוד

ההתאחדות לכדורגל מסרבת למסור מידע על הליך בחירת מאמן הנבחרת ועל תנאי העסקת היועץ המיוחד

במהלך אפריל התכנסה ועדת האיתור של ההתאחדות לכדורגל כדי לבחור מביו חמישה מועמדים את מאמן נבחרת ישראל, שיחל קדנציה בת 4 שנים ויוביל את הנבחרת בקמפיין למוקדמות המונדיאל ב-2018. מה נשאלו המועמדים, מה כללו המצגות שהכינו, איך התרשמו חברי הוועדה ומה נאמר בפרוטוקולים מהדיונים הארוכים שבסופם נבחר אלישע לוי. בעקבות פנייתם של עיתונאי הספורט, מאיר איינשטיין ורון קופמן, ביקשנו מההתאחדות את הפרוטוקולים של ועדת האיתור, כדי לשפוך אור על תהליך מינוי המאמן הלאומי.

בהתאחדות סירבו בלאקוניות, וטענו שמדובר ב"דיונים פנימיים". אנחנו כמובן לא מתכוונים להסתפק בתשובה הזו. במכתב התשובה שלנו כתבנו להתאחדות כי "מלבד העובדה שמדובר בתגובה לאקונית ולא מנומקת, אין ספק כי שימושה של ההתאחדות בסייג זה אינו תואם את הוראות החוק, מנוגד להלכה הפסוקה בנושא זה ואף אינו עולה בקנה אחד עם הנורמות המצופות מארגון כדוגמת ההתאחדות".

בהתאחדות לכדורגל סירבו למסור לנו מידע נוסף הנוגע לתנאי ההתקשרות עם היועץ המיוחד, כדורגלן העבר הספרדי, פרננדו היירו. בעניין הזה הגשנו בקשות מידע להתאחדות, למשרד האוצר ולמשרד הספורט במטרה להבין מי קיבל את ההחלטות, כמה עולה ההתקשרות ומה הסמכויות של היועץ המיוחד. תשובת ההתאחדות לבקשה היתה כי מדובר ב"תכתובת פנימית".

אנחנו כמובן חולקים על הפרשנות הזאת לחוזה העסקה, ומתכוונים להתעקש על קבלת המידע, בתקווה שבהתאחדות לכדורגל יפנימו את העניין והאינטרס הציבורי בשקיפות התנהלותם.

מדוע מתעכבת ההחלטה על מאמן הנבחרת -בתוכנית של מאיר איינשטיין ורון קופמן ב-103FM

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️