דילוג לתוכן העמוד

התנועה עותרת נגד ההתאחדות כדי לחשוף איך מתנהל הכדורגל בישראל

איך מנהלת ההתאחדות לכדורגל את ענף הספורט הפופלארי בישראל, ולמה כל כך מעט אנחנו יודעים לעל זה, למרות שמדובר בכספי ציבור ובמידע ששייך לנו. את השאלה הזאת מצאנו את עצמנו שואלים לפני כמה חודשים בעת הליך בחירתו של מאמן נבחרת ישראל.

במהלך אפריל התכנסה ועדת האיתור של ההתאחדות לכדורגל כדי לבחור מביו חמישה מועמדים את מאמן נבחרת ישראל, שיחל קדנציה בת 4 שנים ויוביל את הנבחרת בקמפיין למוקדמות המונדיאל ב-2018. ביקשנו מההתאחדות את הפרוטוקולים של ועדת האיתור, כדי לשפוך אור על תהליך מינוי המאמן הלאומי, אך בהתאחדות סירבו בלאקוניות, וטענו שמדובר ב"דיונים פנימיים". הם גם סירבו למסור מידע על תנאי העסקתו של לוי.

לא התכוונו לוותר, ובמכתב התשובה שלנו כתבנו להתאחדות כי "מלבד העובדה שמדובר בתגובה לאקונית ולא מנומקת, אין ספק כי שימושה של ההתאחדות בסייג זה אינו תואם את הוראות החוק, מנוגד להלכה הפסוקה בנושא זה ואף אינו עולה בקנה אחד עם הנורמות המצופות מארגון כדוגמת ההתאחדות". זה לא ממש עזר, כי  בהתאחדות ממשיכים לצפצף עלינו.

הם גם סירבו למסור לנו מידע על תנאי ההתקשרות עם היועץ המיוחד, כדורגלן העבר הספרדי פרננדו היירו (כ-50 אלף יורו בחודש, על פי פרסומים בתקשורת). בעניין הזה הגשנו בקשות מידע להתאחדות, למשרד האוצר ולמשרד הספורט במטרה להבין מי קיבל את ההחלטות, כמה עולה ההתקשרות ומה הסמכויות של היועץ המיוחד. תשובת ההתאחדות לבקשה היתה כי מדובר ב"תכתובת פנימית". אנחנו כמובן חולקים על הפרשנות.

לאור סירובה של ההתאחדות – שבעבר כבר התחמקה מלמסור לנו גם את ספרי התקציב שלה – לא נותרה לנו ברירה אלא לעתור לבית המשפט, וכך עשינו, באמצעות עו"ד עמית גורביץ'. אנו מקווים שבית המשפט יעזור להתאחדות להפנים שחוק חופש המידע חל גם עליה.

תודה גדולה לתורמים הרבים שעזרו לנו לממן את הגשת העתירה הזאת.

 

עדכון: בית המשפט דחה את עתירת התנועה

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️