דילוג לתוכן העמוד

נדחתה עתירת התנועה: ההתאחדות לכדורגל לא תצטרך למסור מידע

חדשות מאכזבות – בית המשפט לעניינים מנהליים דחה את העתירה שהגישה התנועה נגד ההתאחדות בנימוק טכני של שיהוי. לצערנו, אחרי שההתאחדות סירבה לבקשת המידע שהגשנו, לחשוף את תהליך בחירת מאמן נבחרת ישראל, לא מיהרנו לרוץ לבית המשפט. המשכנו להתכתב עמה ולנסות להסביר לה את חובתה על פי חוק חופש המידע. אולי היינו תמימים קצת. השופט חגי ברנר לא התרשם מהמאמצים שלנו למצות את ההליכים מחוץ לבית המשפט, וקבע כי לאור השיהוי בהגשת העתירה, ההתאחדות אינה חייבת למסור לנו מידע. הוא גם פסק נגדנו הוצאות בסך 7,500 שקל.

המידע שביקשנו נועד לחשוף את עבודתה של ועדת האיתור של ההתאחדות לכדורגל שהתכנסה באפריל 2016 כדי לבחור מבין חמישה מועמדים את מאמן נבחרת ישראל שיוביל את הנבחרת לקמפיין מוקדמות המונדיאל ב-2018. רצינו לדעת מה נשאלו המועמדים, מה כללו המצגות שהכינו, איך התרשמו חברי הוועדה ומה נאמר בפרוטוקולים מהדיונים הארוכים שבסופם נבחר אלישע לוי. בהתאחדות סירבו בלאקוניות, וטענו שמדובר ב"דיונים פנימיים".

גם בקשתינו לחשוף את תנאי ההתקשרות עם היועץ המיוחד, כדורגלן העבר הספרדי פרננדו היירו (כ-50 אלף יורו בחודש, על פי פרסומים בתקשורת) – נדחו על ידי ההתאחדות.

את התנועה ייצגו בהתנדבות עו"ד אור סדן ועו"ד ד"ר עמית גורביץ.

אנו מודים לכל התורמים שסייעו לנו להגיש את העתירה, ומבטיחים להמשיך להילחם כדי שההתאחדות תהיה יותר שקופה, ותפנים את חובתה למסור לציבור מידע על התנהלותה.

 

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️