דילוג לתוכן העמוד

עזרו לנו להילחם על הדמוקרטיה

עזרו לנו להילחם על הדמוקרטיה


הצטרפו אלינו
תרומה קבועה
תרומה חד פעמית
אנו פונים אליכם שוב, אתם הגב שלנו, העוצמה והכוח מאחורי פעילות התנועה, ואנחנו צריכים אתכם לאורך כל הדרך, כל הזמן. תומכי התנועה הם הסיבה לקיומה, האנשים והנשים שרוצים שישראל תהיה דמוקרטיה יציבה, אמינה, המבוססת על ערכים של שקיפות, זרימת מידע וביקורת ציבורית.

אין זה סוד שהדמוקרטיה הישראלית לא נמצאת בטובה שבתקופות. השיח הציבורי הפתוח, הנושם, מבוסס העובדות, הוא אחד הקורבנות המרכזיים של ניסיונות חוזרים ונשנים להגביל את המרחב הדמוקרטי במדינה. אנחנו בתנועה לחופש המידע חווים זאת יום-יום. כך כשראש הממשלה מתעמת בבתי משפט לא רק איתנו אלא עם משרד ראש הממשלה עצמו, כדי למנוע מסירת מידע על התנהלותו האישית; כך כאשר עשרות עמותות, חלקן פוליטיות, נהנות מחסיונות מצד רשם
התאגידים בדבר מקור תרומותיהם; כך כאשר שלוש המפלגות המרכזיות בישראל – העבודה, הליכוד ויש עתיד, מסרבות לדרישתנו לחשוף את תקציביהן.

אנו נלחמים בניסיונות האלה בעקשנות שיש המכנים אותה אובססיבית, וצוברים לא מעט הצלחות. מעל 80% מההליכים שניהלנו עד כה בבתי משפט הסתיימו בניצחון מלא או חלקי. הבאנו לידיעת הציבור מידע חשוב באינספור תחומים ונמשיך לעשות זאת בתקופה הקרובה.

אנו זקוקים לעזרתכם. אנו זקוקים לה כדי שנוכל להגיש יותר עתירות לבתי המשפט, כדי שנוכל "להציק" ליותר פוליטיקאים ומשרדי ממשלה, כדי שנוכל להעשיר את השיח הציבורי בעובדות במקום בסיסמאות והתלהמות. לאחר שנים שבהן הסתמכנו על תמיכת קרנות בלבד, בשנה האחרונה הגיע כ-10% מתקציבנו מתורמים ישראלים פרטיים. אלה התרומות החשובות ביותר עבור התנועה, ואנו פונים אליך כדי לעזור לנו להגדיל את נתח התרומות הזה.

אנו מבטיחים לעמוד לרשותך בכל מאמץ שכרוך בחשיפת מידע בעל ערך ציבורי המצוי בידי הרשויות, ללא מורא וללא משוא פנים.

בהערכה רבה ובברכת חג שמח,
ד"ר רועי פלד, יו"ר התנועה לחופש המידע
נירית בלייר, מנכ"לית התנועה לחופש המידע

 

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️