דילוג לתוכן העמוד

"לפרסם פרוטוקולים והקלטות מדיוני ועדת המכרזים של הרשות השניה"

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, נאוה בן אור, הורתה לרשות השנייה להעביר לקבוצת "רדיו עכשיו", שהתמודדה במכרז על הפעלת הרדיו האזורי בשרון (תדר 99fm ), את כל הפרוטוקולים וההקלטות מדיוני ועדת המכרזים שהחליטה על הקבוצה הזוכה.

קבוצת רדיו עכשיו הפסידה בהתמודדות לקבוצת רדיו ללא הפסקה. ב-24 בספטמבר עתרה הקבוצה לבית המשפט בדרישה לחייב את מועצת הרשות השנייה להעביר לידיה מסמכים שטרם קיבלה ובהם הפרוטוקולים, המידע והאסמכתאות הקשורים לבחירת יועצי התוכן למכרז, מידע מלא בדבר עילות הפסילה של שלושה מחברי וועדת המכרז שהחליטו לא ליטול חלק בדיון ההכרעה במכרז, פירוט מלא של ישיבות המועצה או ועדותיה בעניין המכרז ועוד.

בהחלטתה כתבה השופטת בן אור: "מצאתי כי עתירתה של העותרת מוצדקת בדרישתה לקבל לעיונה את כל הפרוטוקולים של דיוני ועדת המכרזים בעניינו של המכרז נשוא העתירה… משתתפים במכרז זכאים לעיין בכל הפרוטוקולים של דיוני ועדת המכרזים, הקשורים באותו מכרז, ולא רק בפרוטוקול של הדיון המכריע… הרלוונטיות של מכלול הדיונים עשויה להיות רבה עבור מי שמבקש לבקר את תהליך קבלת ההחלטות, ולבחון את טיב השיקולים שעמדו לנגד עיניהם של חברי ועדת המכרזים".

מהרשות השנייה נמסר ל"וואלה" בתגובה: "בית המשפט דחה את רובה המכריע של עתירת רדיו עכשיו. הרשות תעביר את קלטות הדיונים אשר תמלוליהן כבר הועברו בעבר כחלק מהתנהלות הרשות בשקיפות מלאה".

לפסק הדין

לידיעה ב"וואלה"

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️