דילוג לתוכן העמוד

הממשלה מנסה למנוע את תחולת חוק חופש המידע על חברות ממשלתיות

מי מעוניין למנוע את תחולתו של חוק המידע על חברת חשמל, מקורות מע"צ ועוד כמאה חברות ממשלתיות? הצעת חוק ממשלתית שהובאה לאישור הכנסת בקריאה ראשונה מבקשת לדחות את תחולת חוק חופש המידע על חברות ממשלתיות ל-2009. התיקון לחוק אמור להיכנס לתוקפו ב-2 באוגוסט. הצעת החוק, אותה אישרה הממשלה בישיבתה האחרונה, מבקשת לדחות את תחולתו בשנה נוספת וכך למעשה להביא לביטולו.

ביולי 2007 קיבלה הכנסת את תיקון 5 לחוק חופש המידע (שיזם ח"כ מיכאל איתן), הקובע שהחוק יחול על חברות ממשלתיות (למעט כאלה שיקבע שר המשפטים באישור ועדת חוקה, חוק ומשפט). "החלת נורמה של שקיפות על חברות ממשלתיות היא תנאי להבטחת ביקורת ציבורית ראויה ופיקוח על ניהול נכסי הציבור, ומאבק בתופעות שונות כמו מינוי מקורבים וחלוקת טובות הנאה", נכתב בפנייה לחברי הכנסת שפירסמה התנועה לחופש המידע. "חוק חופש המידע כולל סייגים רבים של הגנה על סודות מסחריים ומניעת פגיעה בצדדים שלישיים, המעניקים לחברות הממשלתיות את כל ההגנות הראויות בפני מבקשי מידע. התיקון שקיבלה הכנסת הוא כלי חשוב במאבק לעקור מן השורש תופעות שליליות בגופים אלה, שהם נכסי הציבור. אין צורך להכביר מלים על כך שהדחייה מטרתה למעשה מניעת תחולת החוק על גופים כמו חברת החשמל, מקורות, מע"צ, אגרקסקו ועוד כמאה חברות שלציבור עניין רב בפעילותן", נכתב בהודעת התנועה.

לידיעה בעניין בדה-מרקר

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️