דילוג לתוכן העמוד

התקשרויות הנציגות בניו יורק חושפות עליה בהוצאות בניגוד להבטחות

משלחת האוצר לניו יורק הצליחה להדביק את פער דיווח ההתקשרויות הרבעוני של משרדי הממשלה לציבור. היום אפשר לומר שנסגר מעגל שהחל בדרישת התנועה לחופש המידע לפרסום ההתקשרויות הממשלתיות לפני כשנתיים, אז נתקלה הבקשה בסירוב מוחלט ובטענה כי ייקח שנים להנגיש את המידע לציבור. מאז ובמבצע מרשים של שיתוף פעולה בין החשבת הכללית, היחידה לחופש המידע במשרד המשפטים ואיתנו ותוך פיקוח עקבי של ועדת השקיפות של הכנסת בראשות חה"כ סתיו שפיר החלו משרדי הממשלה לדווח באופן שוטף לציבור כל התקשרות שנעשית בכסף הציבורי. זו קפיצת מדרגה מרשימה באחריותיות של משרדי הממשלה כלפי הציבור בכל הנוגע לשימוש בכסף הציבור, וצעד קדימה בהבנה ובהפנמה כי התקשרויות בכספי הציבור חייבות להיות מדווחות למי שבסופו של דבר מממן את הוצאות המדינה, הציבור עצמו.

כתב כלכליסט עמרי מילמן מציין בכתבתו בלינק המצורף כי על אף שמשרד האוצר הבטיח לצמצם את ההוצאות של הנציגות שלו בניו יורק, ההוצאות רק עלו. פיקוח ציבורי שכזה, לא יכול להיעשות ללא חשיפת מוסדרת של הנתונים ויש לשער שלו פורסמו באופן רבעוני כנדרש, הביקורת הציבורית על העליה בהוצאות הייתה מגיעה עוד קודם ומשפיעה על קבלת ההחלטות התקציביות במשלחת לניו יורק ביעילות רבה יותר. אנו תקווה כי מעתה ימשיך משרד האוצר בדיווח רבעוני מסודר למשלחת ויעמוד בהבטחותיו לצמצום ההוצאות. 

פרסום לחופש המידע – נציגות האוצר בניו-יורק 2015

פרסום לחופש המידע – נציגות האוצר בניו-יורק 2016

פרסום לחופש המידע – נציגות האוצר בניו-יורק 2017

הכתבה בכלכליסט

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️