דילוג לתוכן העמוד

חדשות

300 מיליון שקל באפלה: על החשאית המטרידה שאופפת את פעילותו של המשרד לנושאים אסטרטגיים

הצבא הסודי של השר ארדן – תחקיר ערוץ 10, בהשתתפות וסיוע התנועה לחופש המידע

השר ארדן רוצה לקבל פטור משקיפות. המשרד לנושאים אסטרטגיים, בראשות השר גלעד ארדן, מעביר מיליונים רבים לארגונים חשאיים עם מטרות עלומות כמו לנהל את מלחמת "הדה-לגיטימציה של ישראל", "להשפיע על תודעת המונים" ועל "שיח חוץ ממשלתי" ברשת. אבל כששואלים שאלה פשוטה: מה עושה המשרד עם 300 מיליון שקל – לא מקבלים תשובה. הם לא מגלים, למשל, מי הארגונים שנמצאים ברשימה השחורה, כמה כסף מועבר להתקשרויות סודיות עם גופים פרטיים – וכמה התקשרויות כאלו יש בכלל.

בנוסף, השר ארדן מוביל הליך חקיקה שנועד להחריג את משרדו מחוק חופש המידע. כי הוא לא רוצה שנדע איך הוא מנהל את המאבק עתיר התקציבים בתנועת החרם. נזכיר, אפילו על מערכת הביטחון וצה"ל חלק החוק והן לא ביקשו מעולם החרגה מחוק חופש המידע. במערכת הביטחון יודעים שהסייגים הכלולים בחוק מאפשרים להם לא למסור מידע שעלול לסכן את ביטחון המדינה למשל.

בינתיים חוק-הפטור-משקיפות של ארדן עדיין לא עבר והוא מחויב להשיב לשאלות. אנחנו נמשיך לדרוש תשובות. מה עושים במשרד הזה, לאן הולך הכסף שלנו שארדן מחלק לגופים שאת שמותיהם הוא מסתיר בקפידה, כי המידע על פעולותיו בעורף האויב ובאינטרנט שייך לנו, הציבור.