דילוג לתוכן העמוד

וושינגטון פוסט: איוונקה טראמפ השתמשה במייל פרטי בעבודתה בבית הלבן

איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארצות דונלד טראמפ, שלחה בשנה שעברה מאות הודעות דואר אלקטרוני לעובדים בבית הלבן, גורמים רשמיים בממשל טראמפ ולעוזריה במסגרת תפקידה כיועצת לנשיא – דרך כתובת אימייל פרטית. כך דיווח "וושינגטון פוסט".

על פי הדיווח, גורמים במחלקת האתיקה של הבית הלבן גילו את השימוש של טראמפ באימייל פרטי, בניגוד לחוקים פדרליים, במסגרת איסוף הודעות שנשלחו לחמישה משרדי ממשלה. מבדיקת מחלקת האתיקה עולה כי במשך רוב שנת 2017, טראמפ דנה בנושאים רשמיים שבהם עסק הבית הלבן בזמן שהיא משתמשת בכתובת פרטית הנמצאת על שרת שהיא חולקת עם בעלה, ג'ארד קושנר.

הגילוי גרם לכמה מיועציו של הנשיא טראמפ לדאוג, מחשש שפעולותיה של בתו דומות לשימוש בכתובת האימייל הפרטית של המועמדת לנשיאות הילרי קלינטון – סוגיה שטראמפ העלה לא פעם במסגרת קמפיין הבחירות בגנותה של קלינטון.

הנשיא טראמפ תקף את קלינטון על השימוש בכתובת הפרטית, פעל לקעקע את אמינותה ואף כינה אותה "הילרי המושחתת" בעקבות השימוש בכתובת האימייל הפרטית במהלך כהונתה כמזכירת המדינה האמריקנית.

כמה גורמים בבית הלבן נחרדו לגלות את היקף השימוש של טראמפ בכתובת האימייל הפרטית שלה, ואף נדהמו מתגובתה כשנשאלה על הנושא. על פי הדיווח, טראמפ אמרה כי אינה מכירה חלק מפרטי החוק בנושא. כמו טראמפ, גם קלינטון טענה בעבר שלא ידעה או לא הבינה את החוקים.

דובר מטעם עורך דינה של טראמפ הכיר בעובדה כי היא "מדי פעם" השתמשה בכתובת האימייל הפרטית שלה לפני שתודרכה בנוגע לחוקים, אך הדגיש כי אף אחת מההודעות ששלחה לא הכילה מידע מסווג. הוא הוסיף כי טראמפ השתמשה בכתובת האימייל הפרטית בעיקר לנושאי לוגיסטיקה ותיאום לוחות זמנים.

לידיעה בווינט

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️