דילוג לתוכן העמוד

קפקא בבית המשפט: עמותת אלע"ד מסרבת לחשוף את האדמות שקיבלה מהמדינה

תשמעו סיפור מוזר: לפני כחצי שנה ביקשנו לדעת איזה קרקעות המדינה החכירה לעמותת אלע"ד. ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) התכוננו למסור לנו את המידע – אבל באלע"ד החליטו לצאת למלחמה.
אחרי שלא הצליחו לשכנע את רמ"י הם עתרו לבית המשפט, ובהליך חריג מאוד ביקשו שהתיק יתנהל בדלתיים סגורות. הם גם לא צירפו את התנועה כצד להליך, וכך לא ידענו שהוא מתנהל.
מפה זה הלך ונהיה עוד יותר מוזר: כשביקשנו מהפרקליטות את מספר ההליך שתחתיו מתנהלת העתירה, כדי שנוכל לבקש מבית המשפט להצטרף כמשיבה – בכל זאת, מדובר בהליך שנועד למנוע מאיתנו לקבל את המידע – הפרקליטות חששה לתת לנו את מספר ההליך, לאור הבקשה של אלע"ד לקיימו בדלתיים סגורות. ובית המשפט? הוא עדיין לא קיבל החלטה.

סיכום ביניים: בביהמ"ש בירושלים התנהל הליך שעוסק בבקשת חופש מידע שהגישה התנועה שלא בנוכחותה.

עדכון של הרגע האחרון: ביום רביעי הצליח אוריה ירקוני, עורך הדין המייצג את התנועה, להשיג את מספר ההליך ולהגיש בקשת הצטרפות בשם התנועה. כך, בחלוף 3 חודשים, נסללה סוף-סוף הדרך שמאפשרת לתנועה לבקש מביהמ"ש אישור להביע עמדה בדיון בעתירה נגד העברת מידע לתנועה. מבולבלים? גם אנחנו.

לכתבה של חן מענית בגלובס

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️