דילוג לתוכן העמוד

בלי עין הרע – התנועה חושפת את רשימת 20 שיאני השכר במשכן

קצין הכנסת מרוויח יותר מניצב במשטרה, ושכרה של ראשת אגף טקסים גבוה מזה של יו"ר הכנסת ונשיא המדינה – כך עולה מנתוני השכר של עובדי המשכן שקיבלה התנועה לחופש המידע. הנתונים נוגעים למקבלי השכר בכנסת שאינם כפופים לממונה על השכר במשרד האוצר, אלא נקבעים על ידי מנכ"ל המשכן.

הממונה על השכר במשרד האוצר קובי בר נתן פרסם את דוח השכר במגזר הציבורי, אלא שמתוך כרך עבה של פרסומים ומחקרים, הנתונים על שלוש קבוצות של עובדי מדינה נותרו חסרים: עובדי משכן הכנסת, מבקר המדינה ושכר השופטים. קבוצות אלה הן היחידות שהממונה על השכר באוצר לא קובע את שכרם, והוא נקבע על ידי מנכ"ל משכן הכנסת, מנכ"ל משרד מבקר המדינה וועדת הכספים לשופטים, בהתאמה. לבקשת מערכת וואלה! NEWS פנינו בבקשה לחשוף את רמות השכר, ותשובה נמסרה רק ממשכן הכנסת.

היקף העובדים בכנסת עומד על 773, מתוכם 450 גברים ו-323 נשים. השכר הממוצע בכנסת הוא יותר מ-21 אלף שקלים בחודש – שכר הגבוה בהרבה מהשכר הממוצע במגזר הציבורי. 20 בעלי השכר הגבוה במשכן הכנסת הם קצינים במשמר הכנסת, יועצים משפטיים, מנכ"ל הכנסת, מזכירת הכנסת, מנהלי מחלקות וראש אגף טקסים ואירועים.

לשם השוואה, השכר הממוצע בכנסת עומד על 21 אלף שקלים – שכר הגבוה בהרבה מהשכר בשירות המדינה, העומד על 16 אלף שקלים. מהנתונים עולה כי השכר בכנסת גבוה משמעותית מהנורמה במשרדי הממשלה ובמגזר הציבורי בכלל.

כך, קצין הכנסת, יוסי גריף, מרוויח בשנה 882,622 שקלים , ו-73,551 בחודש. המשנה ליועץ משפטי לכנסת, אתי בנדלר, מרוויחה בשנה 879,638 שקלים, ובחודש 73,303 שקלים. היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד איל ינון בדירוג שופטים מרוויח בשנה 856,042 ובחודש 71,336 שקלים. ראשת אגף טקסים ואירועים לשעבר, מירי יכין, בדירוג משטרה, הרוויחה בשנה 718,912 שקלים ובחודש 59,909 שקלים. מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ', בדירוג מנהלים כלליים, מרוויח בשנה 634,686 שקלים ובחודש 52,890 שקלים. מזכירת הכנסת, ירדנה מלר, בדירוג מנהלים כלליים מרוויחה בשנה 609,914 שקלים ובחודש 50,826 שקלים. ראש אגף טקסים מרוויח כ-70 אלף שקלים בחודש, שכר שעולה על זה של נשיא המדינה ויו"ר הכנסת.

היועצים המשפטיים בכנסת מרוויחים יותר מ-45 אלף שקלים, לעומת מנכ"לי משרדים ממשלתיים ששכרם אינם מגיע לסכומים אלה. מנהלי חטיבות בממוצע מרוויחים כ-45 אלף שקלים בחודש – יותר משכרם של חברי הכנסת.

עו"ד רחלי אדרי, מנכ"לית התנועה לחופש המידע: "בדומה לדוח הממונה על השכר המתפרסם על ידי משרד האוצר אחת לשנה, טוב תעשה הכנסת אם תדאג לפרסם מידע זה ביוזמתה באתר הכנסת, שכן מידע זה צריך להיות גלוי ונגיש לעיון הציבור".

המידע שקיבלנו מהכנסת

לכתבה על המידע ב"וואלה"

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️