דילוג לתוכן העמוד

קופת חולים מכבי לתנועה: 35 אלף שקל עבור מסירת תמצית החלטות ועדת חריגים

ועדת חריגים של קופות החולים חורצות גורלות של חולים – מאחורי דלתות סגורות. הן מחליטות אם לאשר לחולים תרופות שאינן נכללות בסל הבריאות. פרסום החלטות הוועדה יסייע לחולים לדרוש את המגיע להם. למשל, לדעת אם אושרה תרופה לחולה אחר. לכן עתרנו לבית המשפט לחשיפת המידע, באמצעות עו"ד יערה וינקלר-שליט – וניצחנו.

בית המשפט קיבל את עמדתנו והורה לקופת חולים כללית לפרסם את תמצית ההחלטות של ועדת חריגים. אולם כשפנינו לקופת חולים מאוחדת כדי שתפרסם גם היא את המידע לציבור – הקופה השיבה כי יידרשו לה 700 שעות עבודה בעלות של 21 אלף שקל. זמן קצר אחר כך הגיעה גם תשובת קופת חולים מכבי לפניית התנועה. במכבי מעריכים שעלות הפקת המידע הזה היא יותר מ-35 אלף שקלים.

יש לנו תחושה שדרישת הקופות לתשלום סכום כה הגבוה נועדה להתיש אותנו (וספק אם היא בכלל חוקית). אנחנו לא נוותר, ואם יידרש נמשיך במאבק המשפטי. אחרי הכל מדובר במידע מציל חיים שעשוי לסייע לאנשים שנלחמים על חייהם, ואין להם זמן להילחם גם על שקיפות.

תשובת קופ"ח מכבי לפניית התנועה

maccabi

המכתב לקופת חולים מכבי

המכתב ששלחנו לקופת חולים מכבי

לפסק הדין של השופטת אביגיל כהן

לכתבה על פסק הדין בדה מרקר

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️