דילוג לתוכן העמוד

עיריית ת"א תצטרך להשיב אם בכוונתה לפרסם את תקציבה בפורמט נגיש

האם תקציב עיריית תל אביב עומד להתפרסם את תקציב 2011 בפורמט נגיש שיאפשר לתושבים להשוות ולעבד את נתוניום? בדיון שנערך בבית המשפט בעתירת התנועה לחופש המידע וסיעת עיר לכולנו הורה השופט עודד מודריק לעירייה להשיב בתוך 30 יום אם ביכולתה לפרסם את קובץ נתוני התקציב בפורמט נגיש. בכך ניתן למעשה תוקף לדרישת העותרים לפרסם את התקציב העירוני בפורמט המאפשר קריאת נתונים ועיבודם, דוגמת קובץ אקסל. העירייה מתנגדת לדרישה, וטענה בבית המשפט כי עשתה מעל ומעבר כשפירסמה את תקציבה באינטרנט בפורמט PDF.

בדיון טענו באי כוח העירייה כי היא אינה מסוגלת מבחינה טכנית לספק את המידע על התקציב, אשר נמצא אצלה במערכת mainframe. נציגי העותרים, שיוצגו על ידי עו"ד בעז בן צור, אמרו בתגובה כי ישמחו לקבל את הנתונים גם במצבם הגולמי ולהמירם לפורמט אחר שיאפשר את עיבוד הנתונים. ואולם העירייה סירבה גם להצעה זו, בטענה כי אין היא מחויבת בכך על פי החוק.

“אנו נמצאים כיום בעידן בו הנייר הוא פחות נוח ופחות נגיש… עירייה שרוצה לתת שירות לציבור צריכה לדאוג שהמערכות שלה יוכלו לתת כאלה תפוקות (של מידע)", אמר בדיון השופט עודד מודריק והוסיף: “עירייה נאורה היתה צריכה לעמוד בדרישה זו. אבל עירייה לא נאורה תתן את המידע בצורה אחרת".