דילוג לתוכן העמוד

אכיפה על רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים בתל אביב

התנועה לחופש המידע ממשיכה לעקוב אחרי האכיפה על קורקינטים ואופניים ממונעים. ממידע שקיבלנו מעיריית תל אביב עולה כי  39,510 דוחות חולקו ב-2022 לרוכבי אופניים חשמליים, קורקינטים חשמליים ואופנועים – ירידה של 700 דוחות לעומת 2021. 20,206 מהדוחות חולקו לרוכבי קורקינטים חשמליים שרכבו על המדרכה או על שביל הולכי רגל. על אף שהפיקוח בנושא אמור היה להיות הדוק יותר מבשנים עברו, מדובר בירידה של 537 דוחות לעומת השנה הקודמת. רוכבי האופניים החשמליים קיבלו 11,417 דוחות על אותה עבירה שגוררת קנס של 250 שקלים – ירידה של כ-800 מקרים לעומת השנה שעברה.

מהנתונים עולה כי עיריית תל אביב הכניסה לכיסה כ-22 מיליון שקלים מהקנסות בשנים 2022-2021, כש-2022 בלבד הייתה עלייה של מעל לכמיליון שקלים בהכנסות העירייה מקנסות אלו.

"תופעת הקורקינטים החשמליים והאופניים החשמליים הפכה לבעיה מוכרת ומדוברת בעיר תל אביב בשנים האחרונות, ובארץ בכלל", אמר עו"ד אור סדן מהתנועה לחופש המידע. "אחת הבעיות המרכזיות שמתעוררת בעקבות התופעה היא אובדן תחושת הביטחון של הולכי הרגל נוכח ריבוי הרוכבים. הנתונים המתפרסמים כעת מציגים את האופן שבו אמצעי האכיפה באים לידי ביטוי הלכה למעשה, ואלה יכולים ללמד על המאמצים שנעשים על ידי העירייה. ניתן רק לקוות שפרסום הנתונים ירתיע רוכבים מלנסוע בצורה מסוכנת ובניגוד לחוק, ובד בבד יוביל לשיח ציבורי, בעיקר אצל מקבלי ההחלטות, על מנת לבחון אם ישנם אמצעים יעילים יותר להבטחת בטיחות הרוכבים עצמם וכמובן הסובבים אותם".

 

תשובת עיריית תל אביב

תשובת עיריית תל אביב

המידע שקיבלנו מעיריית תל אביב

בקשת המידע שהגשנו

בקשת המידע

 

מידע קודם שקיבלנו – אכיפה בתל אביב ב-2018

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️