דילוג לתוכן העמוד

התנועה חושפת: רשימת בעלי הדרכונים הדיפלומטיים המעודכנת

התנועה לחופש המידע חושפת את רשימת הישראלים בעלי דרכונים דיפלומטיים. אולם מדובר ברשימה חלקית, שגם אותה מסר משרד החוץ לאחר שבמשך חודשים ארוכים התעקש להסתיר אותה – למרות שבית המשפט קבע בעתירת התנועה שהמידע צריך להתפרסם. למרות זאת, חלפה כמעט חצי שנה עד שהמידע נמסר לציבור.

בדצמבר 2023 חשף "הארץ" כי שר החוץ דאז אלי כהן הנפיק דרכונים דיפלומטיים שלא על פי עמדת אנשי המקצוע במשרד. בעקבות הפרסום פנתה התנועה למשרד החוץ בבקשה שיפרסם לציבור את רשימת בעלי הדרכונים הדיפלומטיים – שמם, תפקידים הסיבה להנפקת הדרכון, תאריך ההנפקה ותאריך פקיעת הדרכון. ביקשנו לדעת גם האם מחזיק הדרכון אושר בוועדת חריגים או על ידי מנכ"ל משרד החוץ. ביקשנו גם את הנהלים והקריטריונים להנפקת דרכון דיפלומטי וכן את מספרם של המחזיקים בדרכון דיפלומטי ששמם אסור לפרסום מטעמי ביטחון.

 

עו"ד רחלי אדרי־חולתא, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, מתחה ביקורת על הסחבת. "המידע שמתפרסם כעת נמסר לאחר דין ודברים שארך חודשים, לאחר שבתחילה סירב משרד החוץ למסור אותו על אף שפורסם בעבר. יש להצר על האופן שבו התנהל המשרד, שמצופה ממנו לנהוג אחרת לגבי מידע חשוב שהאינטרס הציבורי בו ברור".

תשובת משרד החוץ

תשובת משרד החוץ

רשימת בעלי הדרכונים הדיפלומטיים

רשימת בעלי הדרכונים הדיפלומטיים

רשימת חריגים – 1

רשימת חריגים – 2

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️