דילוג לתוכן העמוד

המדינה הודיעה לבג"ץ: הפרוטוקולים של ועדת טרכטנברג הפכו מחסויים לגלויים; הנה הם

הפרוטוקולים מהדיונים הסגורים של ועדת טרכטנברג שינו סטטוס מ"חסוי" ל"גלוי" – כך הודיעה המדינה לבג"ץ שדן בעתירת התנועה לחופש המידע לחשוף את הפרוטוקולים לציבור, לאחר שהמדינה העבירה אותם לגניזה למשך 15 שנה. הפרוטוקולים שנחשפים עתה לציבור הודלפו לאחרונה ל"כלכליסט".

"משפורסמו כל החומרים המבוקשים בעתירה, התיירה העתירה ודינה להימחק", נכתב בהודעת המדינה לבית המשפט. "חבל שצריך הדלפה כדי שבמשרד ראש הממשלה יעשו הערכת מצב נכונה יותר ויגדירו חומר ציבורי כזה כגלוי", אומר עו"ד אילן יונש ממשרד עו"ד יקיר, יונש ושות' שמייצג את התנועה לחופש המידע בעתירה. לדבריו, "מה שלא יוכרע פה, וחבל מאוד שכך, זו הפרקטיקה של להעביר פרוטוקולים כאלה ל–15 שנה בלי קשר לתוכן שלהם. ואולי במקרה הבא לא יהיה מי שידליף? לכן אנחנו מרגישים שאולי ניצחנו בקרב אבל לא במלחמה – המלחמה צריכה להיות בפרקטיקה הנוראית של אי פרסום פרוטוקולים של ועדה ציבורית כזו, שעלולה להימשך".

"מה שהדרישה לחשיפת הפרוטוקולים מגלמת, היא דרישה להכרה – הכרה בכך שאותם נבחרים פועלים בחדרי חדרים כפי שהם מצהירים ברוב חוצות", אומרת עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"לית התנועה לחופש המידע. "הכרה בכך, שמקבלי ההחלטות מבינים, שהציבור מסוגל להבין מציאות מורכבת שחשיפת מידע יוצרת והכרה בכך שציבור גדל והולך כיום אינו מסתפק בסיסמאות, אלא דורש שינוי התנהגותי עמוק ואמיתי מצד נבחריו. הוכחה לכך, שנבחרי הציבור ונציגיו פועלים לאורך כל הדרך לטובת שולחיו ומטעמם. לצערנו, המציאות מלמדת אותנו, שהמדינה עדין לא מוכנה לשיתוף ציבור אמיתי ועמוק מעין זה".

דמו בנפשכם יחסים המבוססים על אמון – מאמר מאת מנכ"לית התנועה, עו"ד אלונה וינוגרד

לכתבה של רוני לינדר-גנץ בדה מרקר על חשיפת הפרוטוקולים

לעתירת התנועה

המדינה מודיעה על פרסום הפרוטוקולים 24.3.13

תשעת הפרוטוקולים מהדיונים הסגורים של ועדת טרכטנברג

הישיבה הראשונה – 9.8.11-1

הישיבה השנייה – 16.8.11

ישיבה שלישית – 23.8.11

ישיבה רביעית – 30.8.11

ישיבה חמישית – 6.9.11

ישיבה שישית – 13.9.11

ישיבה שביעית – 28.9.11

ישיבה שמינית – 20.9.11

ישיבה תשיעית – 24.9.11

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️