דילוג לתוכן העמוד

התנועה חושפת את הוצאות החטיבה להתיישבות; יו"ר ועדת חוקה דוד רותם: אקבור את הדיון בשקיפות החטיבה

המאבק להחלת חוק חופש המידע על החטיבה להתיישבות נמצא כעת בעיצומו. אחרי ששרת המשפטים ציפי לבני החליטה לשנות את מעמדה של החטיבה לצורך הכפפתה לחוק חופש המידע נדרש אישורה של ועדת החוקה של הכנסת, אלא שפה נתקלה השרה והשקיפות באויב נחוש – יו"ר הוועדה, ח"כ דוד רותם – שהצליח למנוע, בינתיים, את אישור הצו עליו חתמה לבני. בפעם הראשונה שהתכנסה הוועדה לדון בעניין, נמשך הדיון שש דקות ובנוכחותם של שני חברי כנסת שנכחו נדחה אישור הצו. כעבור שבוע כונסה הוועדה שוב. על נציגת התנועה נאסר להיות נוכחת בדיון, שבו שוב לא התקבלה החלטה. דווקא היו"ר רותם הפגין בדיון שקיפות כשסיפר שייצג בעבר את החטיבה להתיישבות, והוסיף שבכוונתו לקבור את הצעת החוק. רותם אף הודה שהסתרת נתוני תקציב החטיבה להתיישבות נועדה "למנוע מכם לקבל מידע ולהשתמש בו להגשת עתירות לבג"ץ כדי למנוע בנייה ביהודה ושומרון".

בינתיים, עד שהצו יאושר, מצאנו דרך לחשוף חלק מהפעילות של החטיבה להתיישבות. היא אמנם לא כפופה לחוק חופש המידע, אבל  משרדי הממשלה שמממנים אותה – כן. ולכן הרכזת הארגונית החרוצה שלנו, עו"ד רחלי אדרי, פנתה אליהם. הנה המידע שקיבלנו:

המידע שקיבלנו ממשרד האוצר

המידע שקיבלנו ממשרד החקלאות

פרויקט שיקום תשתיות

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️