דילוג לתוכן העמוד

בקשת מידע שהגשנו: כמה עלו הקמפיינים של חברת החשמל

18.25 מיליון שקל – זה הסכום ששילמה חברת החשמל הממשלתית על פרסום בכלי תקשורת ב–2013. רק 1.75 מיליון שקל מהתקציב (9.5%) יועדו לפרסום סטטוטורי, שבו מחויבת החברה לפי חוק. יתרת הכספים מימנה קמפיינים שניהלה החברה, בין היתר לצורך שיפור תדמיתה. זאת בזמן שהיא מתמודדת עם מצוקה פיננסית, וברקע הליכי רגולציה דרמטיים עבורה.

מנתונים שהעבירה החברה לבקשת התנועה לחופש המידע וארגון אמון הציבור עולה כי היא השקיעה לא פחות מ–7.2 מיליון שקל בקמפיין שקע ותקע שהושק ב–2013, ונועד לכאורה לפרוס את יתרונות מעבר החברה לייצור חשמל בגז טבעי. זאת אגב בסכום שגבוה פי 3.5 מכלל תקציב הפרסום שלה ב–2012 (2.1 מיליון שקל).

2.1 מיליון שקל השקיעה החברה ב–2013, לטענתה, רק בפרסום לקראת הסופה שפקדה את ישראל בדצמבר. 1.15 מיליון שקל הושקעו בקמפיין שליווה את השקת שירות שליחת חשבונות חשמל במייל ו–910 אלף שקל שילמה החברה עבור השקת האפליקציה החדשה למכשירים סלולריים.

"גם אם ניתן לקבל ולהבין קמפיינים שמתמקדים בענייני בטיחות, קשה שלא לתהות אם הסכומים המפורטים מצדיקים את עצמם", אמרה מנכ"לית התנועה לחופש המידע, עו"ד אלונה וינוגרד. "עולה השאלה אם באמת נחוץ וראוי שחברת החשמל, שאין לה מתחרים, תשקיע כאלה סכומים לפרסום עצמי".

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️