דילוג לתוכן העמוד

שנה טובה מהתנועה לחופש המידע

אם אינכם רואים מייל זה כראוי -לחצו כאן

התנועה לחופש המידע

Image

שנה טובה

dandelion

שלום חברים,

שמי עינת הורביץ. לפני פחות מחודשיים נכנסתי לתפקידי כמנכ"לית התנועה לחופש המידע, והצטרפתי לצוות והנהלה מצוינים, מחויבים ומעוררי השראה. את השנה האחרונה ביליתי באוניברסיטת הרווארד בלימודי מינהל ציבורי. לפני כן עבדתי בתחום דת ומדינה במשך שנים רבות. אם מעניין אתכם לדעת עלי יותר, אתם מוזמנים לקרוא באתר התנועה.

האסטרונום והסופר היהודי-אמריקאי, קארל סייגן, אמר פעם: "באיזשהו מקום משהו מדהים מחכה שיידעו אותו". דברים רבים מתרחשים במסדרונות השלטון ומאחורי דלתות הסגורות בפני האזרחים. הם משפיעים עמוקות על חיינו, מעצבים את זכויותינו וחובותינו, קובעים את איכות החיים שלנו ואת טיב השירותים שאנו מקבלים מהמדינה – ואנחנו לא יודעים על קיומם.

לקראת השנה החדשה אנחנו מתכוונים להתמקד ולהציב כמה נושאים במרכז העשייה שלנו. אשמח לשמוע מכם: מה מטריד אותכם ומה הייתם רוצים שנחשוף בשנה הקרובה. מהם הנושאים והתחומים שאתם חושבים שצריכים להיות במוקד העשיה שלנו?

כתבו לי ואני מבטיחה שאקרא את כל הצעותיכם.

בשנה החולפת התנועה עסקה בין היתר בחשיפת הסדרי ניגוד עניינים של פקידי ממשל, וגילוי רשימות הספקים של משרדי ממשלה. חשיפות אלה סייעו לקביעת נוהלים לגילוי יזום של מידע אשר ימנעו העדפת מקורבים ויגרמו ליתר זהירות של הרשויות בהוצאת כספי ציבור. אנחנו מבטיחים להמשיך ולהעמיק את הפעילות שלנו למען זכות הציבור לדעת גם בשנה הקרובה, מכיון שזרימה חופשית של מידע היא כלי מרכזי להעברת יותר כוח לאזרחים ולחיזוק הדמוקרטיה.

לצורך המשך פעילות התנועה אנחנו זקוקים לתמיכתכם! התחדשנו בהכרה לצורך מס (סעיף 46 לחוק מס הכנסה) כך שעוד יותר קל עכשיו לתרום לנו.

תודה על השותפות שלכם ושנה טובה!

עינת

יצירת קשר

התנועה לחופש המידע
המסלול האקדמי המכללה למנהל.
ת.ד. 25073 ראשון לציון,
מיקוד – 7502501
טל. 03-9560146
פקס. 03-9560359
דוא"ל: info@meida.org.il 
אתר אינטרנט: www.meida.org.il

התנועה לחופש המידע

התנועה לחופש המידע פועלת לקידום שקיפות במוסדות ציבוריים, להגברת הפיקוח על פעילותן של רשויות ציבוריות, ולעידוד הציבור לעשות שימוש בזכותו למידע. אנו מאמינים כי קידומן של מטרות אלה יוביל ליצירתה של חברה פתוחה, דמוקרטית וצודקת יותר בישראל.

אתר אינטרנט: www.meida.org.il

CC – התנועה לחופש המידע

להצטרפות לרשימה התפוצה או להסרה ממנה – לחצו כאן

 

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️