דילוג לתוכן העמוד

השופט נועם: על המדינה להציג בפני בית המשפט את הוצאות ראש הממשלה ל-2014 ללא צנזורה

פרוטוקול הדיון בבית המשפט

הגיע הזמן שבית המשפט יקבע שמה שנעשה בכסף ציבורי הוא גם מידע השייך לציבור. וכשראש הממשלה מבקש החזר על הוצאותיו מהקופה הציבורית – זכותנו לדעת על מה שילמנו. ראש הממשלה טוען שפרסום הוצאותיו יפגע בפרטיותו ו/או בביטחון המדינה ו/או שמסירת המידע מצריכה הקצאת משאבים לא סבירה.  אנחנו חולקים עליו.
הדיון המשפטי בסוגיה הוא מעט מסובך. ננסה להסביר:  ראש הממשלה עתר נגד המדינה! בגלל פרסום הוצאותיו ל-2014 בטענה שחשבוניות שמסרה המדינה פוגעות בפרטיותו. אנחנו עתרנו לבית המשפט כדי שמשרד ראש הממשלה יחשוף את הוצאות המעונות של נתניהו ל-2015 לפחות ברמת הפירוט שבה פרסמו נשיא המדינה ויו"ר הכנסת את הוצאותיהם. המדינה מצדה טענה שפרסום כל ההוצאות עלול לפגוע בביטחונו של נתניהו. השופט קבע שבדיון הבא הטענות לביטחון יישמעו בדלתיים סגורות, כלומר רק בנוכחות נציג הפרקליטות. התנועה ועורך דינו של נתניהו, יוסי כהן, יהיו מחוץ לדיון. נקווה שאחרי שהשופט ייחשף לפירוט המלא של ההוצאות, הוא יקבע מה אפשר לפרסם ומה לא.

בדיון עצמו השופט יורם נעם ביקש מהמדינה להציג בפניו את הרשימה המלאה של כל הוצאות מעונות ראש הממשלה ל-2014 ולא את הרשימה המצונזרת שנמסרה בעבר לציבור. השופט הבהיר כי בכוונתו לבחון את טענות המדינה לחיסיון ביטחוני על חלק מהוצאותיו של ראש הממשלה, וגם לדון בשאלה האם ובאיזה מידה יכול ראש הממשלה לטעון לפרטיות על הוצאות פרטיות שהוא מבקש לממן מהקופה הציבורית. אנחנו מקווים שסוף סוף, אחרי כמעט שלוש שנים, בית משפט בישראל יקבע שמה שנעשה בכסף ציבורי הוא גם מידע השייך לציבור. וכשראש הממשלה מבקש החזר על הוצאותיו מהקופה הציבורית – זכותנו לדעת על מה שילמנו.

לפרקים הקודמים בסאגה

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️