דילוג לתוכן העמוד

המדינה התחייבה ביהמ"ש: בעוד 45 ימים יפורסמו הוצאות מעון ראש הממשלה

חדשות משמחות – בעוד 45 יום יתפרסמו סוף סוף הוצאות מעונות ראשי הממשלה – נתניהו ובנט. כך התחייבה המדינה לבית המשפט בעקבות עתירה שהגשנו. זה לא קרה מאז 2015.
למרות נורמה שלפיה ראשי הממשלה צריכים לדווח לציבור על הוצאותיהם מהקופה הציבורית – זה מעולם לא קרה. היינו צריכים לעתור לבית המשפט כדי לקבל מידע חלקי (גלידת פיסטוק בבלפור, תריסים בקיסריה – זוכרים?). ואז להמשיך להיאבק על העיקרון שהוצאות שיוצאות מהקופה הציבורית חייבות להיות חשופות לציבור.
בשנים שהעניין נידון בבתי המשפט – ההוצאות לא התפרסמו. עד שביולי 2021 הגיע רגע הניצחון ובית המשפט העליון קבע הלכה ברורה – הוצאות מעונות ראש הממשלה צריכות להתפרסם בדרגת הפירוט הגדולה ביותר, כולל חשבוניות.
ומה קרה אחרי פסק הדין? לשכת נתניהו המשיכה להתעלם
ואז התחלף ראש הממשלה, ושוב הגשנו בקשה ושוב נדנדנו – הפעם ללשכת בנט – ושום דבר לא קרה. צפצוף מתמשך מלשכת ראש הממשלה על חוק חופש המידע והציבור. (זוכרים את פרשת משלוחי האוכל של משפחת בנט מוולט).
אחרי חצי שנה של התעלמות, עתרנו שוב לבית המשפט. בדיון שנערך דרש השופט יורם נועם מהמדינה לומר מתי היא תמסור את פירוט ההוצאות. אתמול היא השיבה שההוצאות יתפרסמו בעוד… 45 ימים.
נקווה שהציבור באמת יוכל לבחון את הוצאות המעונות בפירוט מירבי לפני הבחירות.

פרוטוקול הדיון ופסק דין

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️