דילוג לתוכן העמוד

עתרנו נגד משרד התחבורה – מסרב לחשוף איך התקבלה ההחלטה לשנות את כללי הנסיעה בנתיבים שיתופיים

משרד התחבורה לא עונה – התנועה לחופש המידע פנתה למשרד וביקשה לדעת איך התקבלה ההחלטה לשנות את הכללים הנוגעים לנסיעה בנתיבי תחבורה ציבורית במקומות שונים בארץ. אחרי שבמשרד התחבורה לא השיבו, התנועה עתרה לבית המשפט.

עם חזרתה של מירי רגב למשרד התחבורה בינואר 2023 היא החליטה לשנות את תנאי הנסיעה בנתיב השיתופי "נתיב פלוס" בכביש 1 מ-3 פלוס ל-2 פלוס, כלומר שהנסיעה בנתיב תתאפשר גם לכלי רכב שבהם יש נהג ונוסע אחד. לדברי השרה רגב ההחלטה התקבלה על סמך "ניתוח נתונים מקצועי".  פנינו למשרד התחבורה וביקשנו להעביר לידינו את ניתוח הנתונים, הסיכומים וכל המסמכים שבהתאם להם נקבע כי יש לשנות את מה שהיה קבוע ערב השינוי. את בקשת המידע הגיש אפק סבג, סטודנט בקליניקה לחופש המידע במכללה למינהל.

כעבור חודש מהגשת הבקשה, הגיעה תשובת המשרד – "מחמת עומס עבודה באגף המקצועי, הממונה על החוק מאריכה את זמן הטיפול". חיכינו וחיכינו אבל התשובה ממשרד התחבורה לא הגיעה. בחלוף המועדים הקבועים בחוק, נאלצנו לעתור לבית המשפט. ומתברר שאנחנו לא היחידים שלא מקבלים מענה ממשרד התחבורה.

העתירה שהגישה התנועה

עתירת התנועה

הנספחים לעתירה

נספחים לעתירה
עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️