דילוג לתוכן העמוד

התנועה עתרה נגד משרד ראש הממשלה ולפ"מ: לא מוסרים מידע על עלויות קמפיינים

קשה לפספס את הקמפיינים של לשכת הפרסום הממשלתית (לפ"מ) מאז ה-7 באוקטובר. נראה שמשרדי הממשלה הציפו את הציבור בקמפיינים שנועדו להעלות את החוסן הלאומי וגם לעשות קצת פרסום עצמי, בעלות של מיליוני שקלים. אולם על בקשת מידע שבה ביקשנו לחשוף את פירוט הקמפיינים והעלויות שלהם – לא קיבלנו מענה עד היום.

את בקשת המידע הגשנו עוד לפני המלחמה – ב-23 בספטמבר, ובה ביקשנו מידע על הקמפיינים מאז 2021 ועד 2023. אבל מענה לא קיבלנו.

בעתירה, שהגשנו באמצעות עו"ד דן רוזנטל, כתבנו: "העותרת מודעת, כמובן, למורכבות עבודת המשיב בימים אלו, עם זאת הדין הקיים אינו מאפשר עיכוב כה רב כמו גם התעלמות כמעט מוחלטת מהפניות שנשלחו. נוכח העובדה כי מידע דומה בתוכנו נמסר לאחר הגשת עתירה קודמת כנגד המשיב (עת"מ 48192-01-21 התנועה לחופש המידע נ' משרד ראש הממשלה), הרי שעל הרשות לתת את דעתה לכך בעת שהיא שוקלת למסור את המידע, אך בוודאי שלא להימנע ממענה בעוד המועדים שהוקצו בחוק חלפו זה מכבר".

ההתעלמות של לפ"מ מקוממת ביוחד לאחר שב-2021 כבר עתרנו כדי לקבל את המידע. עגום שאנחנו נאלצים להגיש שוב עתירה כדי לקבל את המידע הזה.

המידע שקיבלנו ב-2021: על מה שפכה הממשלה 136 מיליון שקל בקורונה

העתירה שהגשנו
LAPAM-patition-29305-02-24

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️